Get Adobe Flash player


Salonul industriei ușoare - 24-28 mai 2017 ------------- Târgul de Antichităţi ediţia a CXXIII-a, 26-28 mai 2017

 

 

Calendar 2017

Expoziții

16-19.10 2008, Casa Tineretului din Timişoara, str. Arieş nr. 19 

Programul manifestărilor: 
Program EzotericFest 16-19 octombrie 2008 Casa Tineretului Timisoara
Zilnic intre orele 11.00 -13.00 si 16.00 -17.00 - Concerte de Muzica Ambientala Terapeutica sustinute de Gheorghe Iovu pe scarile din fata Casei Tineretului la intrare
Joi 16 octombrie – ROTONDA din centrul Salii de Expozitie, ora 13.00 Deschiderea Oficiala 
-- Cuvant de deschidere din partea Organizatorilor (Expo Timisoara International si Asociatia Geea Life) 
-- Parada Modei - COLECTIA ZODIA, din materiale naturale, conceputa pentru sezonul toamna-iarna 2008-2009. Creator: Dana Fara de la Feminix Timisoara. 
-- Demonstratie de Qigong si Taijiquan (Tai Chi) - Clubul Sportiv Qigong Taijiquan Timisoara 
-- Cocktail-ul pentru expozanti, conferentiari si mass-media – sala etaj
Duminica 19 octombrie 2008, ora 16.00 – ROTONDA din centrul Salii de Expozitie, parter Tombola EzotericFest 2008 – extragerea castigatorilor si inmanarea premiilor
In programul Conferintelor si Aplicatiilor, fiecare prelegere dureaza 40 de minute urmata de 5 minute pauza, zilnic intre orele 10.00 – 20.00. Programul se desfasoara in cele 2 sali: Sala de Conferinte la Parter si cea de la Etaj. Mai multe informatii despre participanti, descrierea prelegeri, workshop, conferinte, aplicatii pe pag. oficiala www.ezotericfest.ro si www.geealife.ro Momentele ambientale – muzicale vor avea loc zilnic intre orele 10.00 -11.00 si 18.30 -20.00 in Sala de Conferinte de la Parter.
Sala Conferinte PARTER - Joi 16 oct 2008 
14.45 -15.25 - Ramona Venturini - Legile Kybalionului –7 Legi Universale 
15.30 -16.10 - Elena Daniela Fechete – Tehnica de comunicatii Prananadi® -O metoda terapeutica de exceptie 
16.15 -16.55 - Simona Bostan - Iridologia - stiinta diagnosticarii 
17.00 -17.40 - Cristina Ion si Adrian Cranta – Transformarea stresului in vitalitate 
17.45 -18.25 - Ioan şi Cornelia Georgeta Muntean - Armonizarea cu Intregul 
18.30 -20.00 - Grupul Indra – Concert de Muzica Ambientala Orientala
Sala Conferinte ETAJ - Joi 16 oct 2008 
15.30 -16.10 - Marcel Doros – Astrologia - o Stiinta Ezoterica 
16.15 -16.55 - Ioan şi Cornelia Georgeta Muntean - Armonizarea cu Intregul - workshop 
17.00 -17.40 - Razvan Aciu -Repere astrologice in evaluarea relatiilor de cuplu 
17.45 -19.10 - Carmen Ilie - Meditatia si relaxarea – o necesitate a omului modern
Sala Conferinte PARTER - Vineri 17 oct 2008 
11.45 -12.25 - Cristina Ion si Adrian Cranta – Biofeedback-ul, Metoda moderna de terapie 
12.30 -13.10 - Elena Daniela Fechete si Diana Munteanu – Practicarea tehnicii Tibetane Prananadi 
13.15 -13.55 - Eli Catana – Invata sa traiesti sanatos 
14.00 -14.40 - Clubul Sportiv Qigong Taijiquan – Demonstratie de Qigong si Taijiquan (Tai Chi) 
14.45 -15.25 - Florin Soldatu - Gatitul sanatos in traditia Indiana 
15.30 -16.10 - Ciprian Genes – Terapia cu Ozon 
16.15 -16.55 - Horatiu Mihail – Evolutia spirituala pe o cale veritabila (Notiuni de baza in Calea Luminii) 
17.00 -17.40 - Johann Müller-Dragoman – Vindecarea in antropologia crestina si in practicile terapeutice holistice 
17.45 -18.25 - Carmen Olariu – Stadiul actual al evolutiei spirituale umane 
18.30 -20.00 - Grupul Mahamantra - Concert Bhajan - Muzica de meditatie traditionala vedica
Sala Conferinte ETAJ - Vineri 17 oct 2008 
11.00 -11.40 - Lucia Oprisa - Macrobiotica, mod de viata cu o filozofie si un stil de alimentatie in armonie cu natura 
11.45 -12.25 - Simona Bostan - Terapia Dr. Schüssler 
12.30 -13.10 - Henriette Hava – Cum sa spui nu persoanelor abuzive 
13.15 -13.55 - Constantin Dorneanu - De la Darul Ursitoarelor la Noua Energie 
14.00 -14.40 - Johann Müller-Dragoman – Vindecari spirituale si demonstratii de practici holistice 
14.45 -15.25 - Eli Catana – India mereu spirituala, Meditatia Sahaj Marg – calea naturala 
15.30 -16.10 - Liliana Vois si Alexandru Iacob – Meditatie in vibratia lui Christ - Purificarea si Eliberarea 
16.15 -16.55 - Jozsef Boda – Meditatie de elevare spirituala pe muzica spirituala 
17.00 -17.40 - Aurelia Haiu – Medicina traditionala chineza in eliminarea afectiunilor vietii moderne 
17.45 -18.25 - Liana Marginean – Ganoderma o solutie miraculoasa pentru hrana si sanatatea mileniului III 
18.30 -19.55 - Szilagyi Geza – Metode rapide de invatare – aplicatii, limbi straine, citire rapida, etc
Sala Conferinte PARTER - Sambata 18 oct 2008 
10.00 -10.55 - Gruia Stoia – Concert de Muzica Terapeutica pe Sintetizator 
11.00 -11.40 - Alexandrina Ion - Medicina holistica prin prisma Sahajei Yoga 
11.45 -12.25 - Leontin Nedelcu – Rolul masajului ca terapie complementar integrativa in viata cotidiana 
12.30 -13.10 - Ramona Venturini – Pelerinajul pe Camino spre Santiago de Compostela, Spania – 3 000 de km pe jos 
13.15 -13.55 - Johann Müller-Dragoman – Viata vesnica si etapele trecerii la viata vesnica 
14.00 -14.20 - Claudiu Balint, Makotokan Dojo - Demonstratie: Aikijujutsu, Iaido, Jodo, Kenjutsu, Aikijo, Hojojutsu, Tantojutsu 
14.25 -14.40 - Clubul Sportiv Qigong Taijiquan – Demonstratie de Qigong si Taijiquan (Tai Chi) 
14.45 -15.25 - Remus Tanase - Stiintele Vietii impreuna pentru Binele, Sanatatea si Desavarsirea Omului 
15.30 -16.10 - Michael Szellner - Terapia prin sunet – ritmica si toning 
16.15 -17.40 - Cezar Culda - Misterele practicilor traditionale in China 
17.45 -18.25 - Manuel Christian Maurer – Alegere versus negare si neacceptare in materializarea visului propriu 
18.30 -20.00 - Grupul Nirmal Bhakti – Concert de muzica indiana devotionala
Sala Conferinte ETAJ - Sambata 18 oct 2008 
10.00 -10.55 - Ovidiu Iuhas - Misteriile Iniţierii Creştine 
11.00 -12.25 - Nicoleta Dragoi Neamu - Reiki, dimineata din Noua viata - Exercitii si Demonstratii de reiki 
12.30 -13.10 - Emese Hajnalka Magdas - Gimnastica Intima Kriston - Protectia organelor abdominale prin exercitii 
13.15 -13.55 - Stefan Graur – Astrologia din prisma Alchimiei 
14.00 -14.40 - Johann Müller-Dragoman – Vindecari spirituale si demonstratii de practici holistice 
14.45 -15.25 - Alexandru Iacob – Meditatie in vibratia lui Christ - Cararea inimii 
15.30 -16.10 - Remus Tanase - Stiinta. Fiinta. Constiinta 
16.15 -16.55 - Aurelia Haiu – Tehnici pentru purificarea si regenerarea maduvei, oaselor, muschilor si organelor interne 
17.00 -17.40 - Michael Szellner - Modelul holistic al societatii umane – metaterapia societatii prin terapia individuala 
17.45 -18.25 - Alina Rus – Florile sufletului - terapia florala Bach si biorezonanta 
18.30 -19.10 - Ramona Venturini – Astrologia Karmica – Sensul vietii 
19.15 -19.55 - Nelu Stanciu - Puterea Cuvantului – Simbolistica Limbajului
Sala Conferinte PARTER - Duminica 19 oct 2008 
10.00 -10.55 - Grupul Nirmal Bhakti – Concert de muzica indiana devotionala 
11.00 -11.40 - Anda Albutiu – Spectacol de Dans Clasic Indian - Simbioza miscare-spirit 
11.45 -12.25 - Clubul Sportiv Qigong Taijiquan – Demonstratie de Qigong si Taijiquan (Tai Chi) 
12.30 -13.55 - Cezar Culda - Qigong - valente terapeutice si spirituale 
14.00 -14.40 - Johann Müller-Dragoman – Vindecarea si intinerirea omului prin schimbarea stilului de viata
14.45 -15.25 - Alexandru Iacob – Simbolul geometric sacru al omului, lucrare spirituala interactiva 
15.30 -16.10 - Claudia Doina Popa – Meditatia si Reiki 
16.15 -16.55 - Ana Orsa – 10 Chei ale Succesului 
17.00 -17.40 - Diana Harja - Arta in vibratia spiritualitatii 
17.45 -18.25 - Claudiu Balint MAKOTO – Arta Martiala privita ca si un mod de viata 
18.30 -20.00 - Gheorghe Iovu - Concert de Muzica Ambientala Terapeutica
Sala Conferinte ETAJ - Duminica 19 oct 2008 
11.00 -11.40 - Manuel Christian Maurer – Prezentarea Scolii Vywamus din Romania - Creatia constienta 
11.45 -12.25 - Cristina Ion si Adrian Cranta – Wild Divine, o serie unica pentru antrenarea corpului, mintii si spiritului 
12.30 -13.10 - Dorina Didusca – Prananadi, metoda de vindecare spirituala. Demonstratii practice 
13.15 -13.55 - Aurelia Haiu – Chi Nei Tsang - vindecare profunda prin auto-masaj abdominal 
14.00 -14.40 - Teodora Anghel - Rolul inteligentei emotionale in sanatate 
14.45 -15.25 - Mihaela Ispasoiu - Realitatea de dincolo de astre 
15.30 -16.10 - Mariana Alexandru – Destin si libertate de decizie 
16.15 -16.55 - Claudia Doina Popa – Candle Meditation -Meditatia cu ajutorul lumanarii 
17.00 -17.40 - Elena Muscoi – Ce este Prananadi 
17.45 -18.25 - Alina Rus, Doina Olariu si Ionel Ciucure – Ce este fericirea? - cautand raspunsuri in Mesajul Graalului 
18.30 -19.10 - Carmen Ilie - NLP = Excelenta Umana 
19.15 -19.55 - Teodora Anghel - Psihosomatica si spiritualitate
Date contact (inscrieri, contracte, formulare, informatii): 
SC Expotimisoara International: tel/fax 0256 293217, tel 499443, 499446 email: expotimisoara@clicknet.ro www.expotimisoara.ro 
Persoana contact: Culea Aurora 0741 700 153
Asociatia Geea Life: email: geealife@yahoo.com www.geealife.ro   www.ezotericfest.ro   www.expozodiac.ro 
Persoane contact: Marcel Doros tel: 0722 371 196, 0356 008 113 si Ramona Venturini tel: 0722 679 425,
Grup de Discutii si Organizare EzotericFest Alternative Spirituale http://groups.yahoo.com/group/ezotericfest
Categorii de articole: 

Recomandă acest site!

Share this

Afișe

Vizitatori

  • Total Visitors: 336689
  • Unique Visitors: 1823
  • Published Nodes: 323
  • Since: 05/25/2017 - 10:46

Vizite din: